Coraz więcej osób ma już świadomość, że niebieskie światło nie sprzyja zasypianiu. Wiemy, że wieczorem nie powinniśmy oglądać telewizji, korzystać ze smartfonów i używać światła emitującego niebieskie spektrum. Ale wiedzieć to jedno, a działać zgodnie z tą wiedzą to drugie.

Całkowite wyeliminowanie z naszego życia niebieskiego spektrum światła wieczorem może wydawać się bardzo niewygodne, a nawet niemożliwe. Kto byłby na przykład skłonny zupełnie zrezygnować z korzystania ze smartfona lub telewizora? Na szczęście wcale nie jest to konieczne! I nie oznacza, że będziesz zmuszony/a korzystać wieczorem wyłącznie analogowego zegarka albo rozpalać w domu świece. Możesz poradzić sobie z tym inaczej - nowocześnie!

--

Tutaj znajdziesz najszerszą gamę oświetlenia bez niebieskiego spektrum:

Żarówki nocne

Żarówki odpowiednie do użytku wieczorem i w nocy. Nie zawierają niebieskiego składnika widma światła; oparte na technologii PC amber LED.

Nocne paski LED w technologii PC amber

Doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz zintegrować oświetlenie na przykład z meblami lub stworzyć oświetlenie nastrojowe (ambientowe) bez niebieskiego spektrum.

Sprawdź ofertę w sklepie internetowym

Czy wiesz jak zmienić oświetlenie w swoim domu, aby wspomagało Twój sen? Jeśli nie, czytaj dalej. Wskażemy Ci dwa obszary, na których warto się skupić.

Jak chronić się przed niebieskim światłem?

Istnieją dwa główne sposoby, na których należy się skupić. 1) Używanie oświetlenia bez niebieskiego składnika i 2) blokowanie niebieskiego spektrum światła emitowanego z ekranów i wyświetlaczy.

Żarówki
Tu zasada jest prosta - wieczorem nie używaj światła ze zwykych żarówek. Zdecydowana większość żarówek nie nadaje się do oświetlenia wieczornego, ponieważ nawet jeśli mają na przykład ciepłą białą barwę, nadal emitują dużo światła niebieskiego. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swój rytm dobowy i dzięki temu poprawić jakość snu, wybierz jeden rodzaj światła na dzień, a drugi na wieczór. Wieczorem używaj świateł bez niebieskiego spektrum.
Wyświetlacze
Zmiana ustawień telefonu lub komputera może pomóc w eliminowaniu emisji niebieskiego światła z ekranu. Zarówno Windows 10, jak i systemy iOS Apple’a da się łatwo skonfigurować pod tym kątem. Podobnie w przypadku iPhone’a - kilkoma kliknięciami można całkowicie wyłączć niebieskie spektrum światła. A jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, zawsze możesz zacząć używać specjalnych okularów, które blokują 100% światła niebieskiego.

Sprawdź ofertę w sklepie internetowym