Jako ludzkość staramy się nieustannie wszystko ulepszać i wprowadzać innowacje, a tym samym rozwijać się i iść do przodu. Ale robiąc to, czasami nieumyślnie zapominamy o tym, co jest dla nas naturalne, zgodne z tym jak zaprojektowała nas matka natura. Jednym z przykładów jest to, że przeoczyliśmy fundamentalny wpływ ładunku elektrycznego na nasze ciała. A odgrywa on fundamentalną rolę w naszym funkcjonowaniu. Ludzkie ciało składa się z komórek, a każda z nich jest w pewnym sensie małą elektrownią. Elektrownią, która najlepiej funkcjonuje w środowisku, w którym ewoluowała przez miliony lat. A to środowisko powinno mieć ładunek elektryczny zgodny z ładunkiem naszej planety, Ziemi - ładunek lekko ujemny.

Niestety nie żyjemy już na co dzień w środowisku, w którym nasze komórki działają najlepiej. Jesteśmy stale odizolowani, m.in. przez podeszwy naszych butów. Nie jesteśmy już w bezpośrednim kontakcie z Ziemią, przez co nie jest ona w stanie przekazać nam swojego ujemnego ładunku elektrycznego. Ładunku, który pomaga utrzymać naturalne środowisko dla naszych komórek.

Może się to wydawać głupie lub nieistotne (my też tak kiedyś myśleliśmy), ale nasza izolacja elektrostatyczna od powierzchni Ziemi ma ogromne znaczenie dla fizjologii. A potrzeba tak niewiele - wystarczy przywrócić bezpośredni fizyczny kontakt z Ziemią, abyśmy odzyskali lekko ujemny ładunek, w którym nasze ciała funkcjonują najlepiej.

Czytaj dalej lub zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego.

Zobacz ofertę sklepu internetowego

Jak to się stało, że przez przypadek się odizolowaliśmy

Wynalezienie gumowej podeszwy oraz fakt, że przez większość czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach oznacza, że w zasadzie przez 99% czasu nasze ciało nie ma bezpośredniego kontaktu z ziemią. Korzystając coraz intensywniej z udogodnień cywilizacji, nagle znaleźliśmy się całkowicie odizolowani od ładunku elektrostatycznego powierzchni naszej planety. Byłoby arogancją myśleć, że nie ma to żadnego wpływu na nasze ciało.

Na szczęście nie ma się czym przejmować! Jeśli chcesz odzyskać swój naturalny ładunek, nie musisz na co dzień chodzić boso. Jest na to inny, nowoczesny sposób.

Dlaczego warto dbać o uziemianie?

Dlatego, że rozsądne jest korzystanie z zasad i mechanizmów, które ukształotowała natura po to, żeby nasze ciała funkcjonowały jak najlepiej. Jedną z tych zasad jest pozytywny wpływ lekko ujemnego ładunku, który powstaje w wyniku kontaktu z powierzchnią Ziemi. Przyjrzyjmy się razem, jakie zalety przynosi uziemianie i jak ono właściwie działa.

Ponad 20 badań naukowych wykazało już wyraźne korzyści płynące z uziemiania.

Uziemienie przynosi następujące korzyści

  • zmniejsza stany z*palne i związany z nim ból
  • redukuje stres
  • poprawia krążenie krwi
  • korzystnie wpływa na jakość snu
  • podnosi poziom energii

Zobacz ofertę w sklepie internetowym