Lampka nocna z czujnikiem ruchu

Cena
99 zł

Producent

Product code
MOTION

W magazynie
szt.

Akumulatorowa lampka nocna z czujnikiem ruchu, której światło nie zakłóca snu. Świetnie sprawdzi się jako oświetlenie orientacyjne w sypialni, korytarzu czy toalecie.

Lampkę można położyć, postawić na jednym z boków, przymocować za pomocą wbudowanego magnesu lub powiesić. Ma trzy tryby pracy: wyłączony, włączony na stałe, automatyczny (włącza się tylko po zmroku po wykryciu ruchu). Nie emituje światła niebieskiego, ma miękkie bardzo ciepłe bursztynowe światło, które nie blokuje produkcji melatoniny. Więcej

Lampka doskonale sprawdzi się dla mam z małymi dziećmi do wieczornego i nocnego karmienia, przewijania czy doglądania w trakcie wspólnego snu. Lampkę można wówczas położyć przy łóżku i machnięciem ręki włączyć delikatne bursztynowe światło. Przyda się również poza domem, gdzie najczęściej nie można liczyć na oświetlenie pozbawione światła niebieskiego. My na przykład zawsze zabieramy ją ze sobą, kiedy nocujemy w hotelu (weekendowe wyjazdy lub wakacje). 

Tryby pracy:

  • Włączony na stałe: świeci ciągle (do wyłączenia lub rozładowania akumulatora) 
  • Tryb automatyczny: świeci tylko po zmroku kiedy wykryje ruch (nie włącza się w ciągu dnia). Świeci przez około 20 sekund od ostatniego wykrytego ruchu. Reaguje na ruch z odległości do około 2,5 m. 
  • Wyłączony: nie świeci w ogóle (np. w trakcie transportu) 

Parametry:

  • Wymiary: 9 cm x 9cm x 2cm
  • Moc: 1,2W
  • Intensywność światła: 80 lumenów
  • Złącze do ładowania: micro USB (kabel w zestawie; możliwość ładowania z dowolnej ładowarki z wyjściem USB-A) 
  • Czas świecenia: około 8 godzin (w trybie stałego świecenia)
  • Czas ładownia: około 1 - 1,5 godziny (w zależności o mocy ładowarki)

Skład światła

Najważniejszą cechą jest to, że praktycznie nie emituje niebieskiego światła, a więc nie zakłóca snu. Temperatura emitowanego światła to 1600 kelwinów ze szczytem w punkcie 620 nm. Emitowane światło jest całkowicie pozbawione efektu migotania.

Dlaczego i jak z niej korzystać

Niebieskie światło nie nadaje się do stosowania przed snem, ponieważ stanowi dla naszego organizmu sygnał, żeby blokować produkcję melatoniny - hormonu regulującego sen. Jej niedobór spowoduje, że trudno będzie Ci zasnąć. A nawet jeśli zaśniesz, sen w pierwszej fazie nie będzie odpowiednio głęboki i regenerujący, przez co i tak obudzisz się niewyspany/a. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj rozdział poświęcony niebieskiemu światłu.  

Jeśli natomiast wyeliminujesz przed snem niebieskie światło ze swojego otoczenia, będzie dokładnie odwrotnie - Twoje hormony będą działać prawidłowo. Dzięki wysokiemu poziomowi melatoniny wieczorem zaśniesz szybko a w efekcie skutecznie zregenerujesz się i wyśpisz do rana. Jest to szczególnie istotne dla dzieci i ich snu. 

90 minut przed snem ani Ty, ani Twoi najbliżsi nie powinniście włączać zwykłych żarówek i patrzeć na ekran telewizora lub telefonu - każde z wymienionych jest silnym źródłem światła niebieskiego zaburzającego sen. 

Na szczęście jest na to jedno proste i skuteczne rozwiązanie - wystarczy odpowiednia żarówka! 

Parametry
Moc 1,2W
Temperatura 1400K
Jasność 80 lumenů