7W żarówka LED bez światła niebieskiego (E27)

Cena
89 zł

Producent

Product code
7W-E27

W magazynie
szt.

Żarówka odpowiednia do stosowania wieczorem i w nocy. Nie emituje światła niebieskiego, dzięki czemu nie zaburza rytmu dobowego, a co za tym idzie wspomaga sen. Kolor emitowanego światła jest bursztynowy (ang. PC-amber) - bardzo ciepły w porównaniu do standardowych żarówek. Więcej

Skład światła

Najważniejszą różnicą w porównaniu ze zwykłą żarówką jest to, że praktycznie nie emituje niebieskiego światła, a więc nie zakłóca snu. Żarówka jest ponadto całkowicie pozbawiona efektu migotania. 

Żarówka o mocy 7W bardzo dobrze sprawdzi się jako oświetlenie wieczorne np. w salonie. Zimą zacznij używać tej żarówki około 18:00-19:00. Dzięki swojej mocy z powodzeniem sprawdzi się do wielu wieczornych zajęć - można przy niej ugotować posiłek czy pobawić się z dziećmi; światła z pewnością wystarczy. 

Dlaczego i jak z niej korzystać

Niebieskie światło nie nadaje się do stosowania przed snem, ponieważ stanowi dla naszego organizmu sygnał, żeby blokować produkcję melatoniny - hormonu regulującego sen. Jej niedobór spowoduje, że trudno będzie Ci zasnąć. A nawet jeśli zaśniesz, sen w pierwszej fazie nie będzie odpowiednio głęboki i regenerujący, przez co i tak obudzisz się niewyspany/a. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj rozdział poświęcony niebieskiemu światłu.  

Jeśli natomiast wyeliminujesz przed snem niebieskie światło ze swojego otoczenia, będzie dokładnie odwrotnie - Twoje hormony będą działać prawidłowo. Dzięki wysokiemu poziomowi melatoniny wieczorem zaśniesz szybko a w efekcie skutecznie zregenerujesz się i wyśpisz do rana. Jest to szczególnie istotne dla dzieci i ich snu. 

90 minut przed snem ani Ty, ani Twoi najbliżsi nie powinniście używać zwykłych żarówek i patrzeć na ekran telewizora lub telefonu - każde z wymienionych jest silnym źródłem światła niebieskiego zaburzającego sen.

Na szczęście jest na to jedno proste i skuteczne rozwiązanie - wystarczy odpowiednia żarówka! 

Parametry
Moc 7W
Gwint E27
Temperatura 1600K
Jasność 420 lumenów
Ściemnianie nie
Klasa energetyczna G