3W żarówka LED bez światła niebieskiego (E27)

Cena
69 zł

Producent

Product code
3W-E27

W magazynie
szt.

Żarówka odpowiednia do stosowania wieczorem i w nocy. Nie emituje światła niebieskiego, dzięki czemu nie zaburza rytmu dobowego, a co za tym idzie wspomaga sen. Kolor emitowanego światła jest bursztynowy (ang. PC-amber) - bardzo ciepły w porównaniu do standardowych żarówek. Więcej

Skład światła

Najważniejszą różnicą w porównaniu ze zwykłą żarówką jest to, że praktycznie nie emituje niebieskiego światła, a więc nie zakłóca snu. Żarówka jest ponadto całkowicie pozbawiona efektu migotania. 

Dzięki unikalnemu spektrum emitowanego światła idealnie sprawdzi się jako żarówka na wieczór. Jej moc (3W) będzie odpowiednia m.in. do usypiania dzieci, czytania bajek lub wykonywania ostatnich czynności przed położeniem się do łóżka. Będzie również odpowiednia jako lampka nocna do łazienki czy toalety lub przewijania i doglądania noworodków. 

Dlaczego i jak z niej korzystać

Niebieskie światło nie nadaje się do stosowania przed snem, ponieważ stanowi dla naszego organizmu sygnał, żeby blokować produkcję melatoniny - hormonu regulującego sen. Jej niedobór spowoduje, że trudno będzie Ci zasnąć. A nawet jeśli zaśniesz, sen w pierwszej fazie nie będzie odpowiednio głęboki i regenerujący, przez co i tak obudzisz się niewyspany/a. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj rozdział poświęcony niebieskiemu światłu.  

Jeśli natomiast wyeliminujesz przed snem niebieskie światło ze swojego otoczenia, będzie dokładnie odwrotnie - Twoje hormony będą działać prawidłowo. Dzięki wysokiemu poziomowi melatoniny wieczorem zaśniesz szybko a w efekcie skutecznie zregenerujesz się i wyśpisz do rana. Jest to szczególnie istotne dla dzieci i ich snu. 

90 minut przed snem ani Ty, ani Twoi najbliżsi nie powinniście używać zwykłych żarówek i patrzeć na ekran telewizora lub telefonu - każde z wymienionych jest silnym źródłem światła niebieskiego zaburzającego sen. 

Na szczęście jest na to jedno proste i skuteczne rozwiązanie - wystarczy odpowiednia żarówka! 

Parametry
Moc 3W
Gwint E27
Temperatura 1600K
Jasność 120 lumenów
Ściemnianie nie
Klasa energetyczna G
CRI 64
Rozmiar 50x90 mm